Kategori: Resultat

Resultat Svanesunds 3-dagars 2017

Resultat från Svanesunds 3-dagars 25-27 augusti 2017 Etapp 1 Bergstempo 1,1 km  F15-16 1) Alexandra Ekman, CK Wänershof, 2:34,41 … 7) Amanda Fransson, Motala AIF CK, 3:00,29 P15-16 1) Willhelm Wallinder, Västerås CK, 1:59,61...

Resultat Wolfram GP 2017

Resultat Wolfram GP i Linköping 22 augusti 2017 1) Jakob Södergrann, CK Hymer, 55:47 2) Erik Sandersson, CK Tre Berg, s.t 3) Lucas Eriksson, CK HVR16, s.t … 11) Jacob Eriksson, Motala AIF CK,...

Resultat USM Landsväg 2017

Resultat från Ungdoms-SM, landsväg i Halmstad 5-6 augusti 2017 Tempolopp F15-16 15 km 1) Julia Borgström, Höllviken CK, 23:07,8 2) Caroline Andersson, Halmstads CK, 24:01,9 3) Ellen Stålberg, Höllviken CK, 25:17,6 … 10) Amanda Fransson,...

Resultat U6 Cycle Tour 2017

Totalresultat U6 Cycle Tour, Tidaholm 10-16 juli 2017, efter sex etapper F15-16 1) Caroline Andersson, Team RYTGER powered by Cykeltöj-online.dk, 5:52:52 2) Julia Borgström, Team RYTGER powered by Cykeltöj-online.dk, 5:53:47 3) Tusnelda Svanholmer, Danish National Team, 5:54:18 …...

Resultat SM Kortbana 2017

Resultat SM Kortbana i Borås 4 juli 2017 Damer 1) Ida Erngren, Team Crescent D.A.R.E CK 2) Alexandra Nessmar, Team Crescent D.A.R.E CK 3) Jeanette Arbjörk, Giro Cycle Club … 6) Ida Wånggren, Motala AIF CK...

Resultat SM Landsväg 2017

Resultat SM Landsväg 2017 Burseryd 20-25 juni Herr Junior Tempo 1) Christoffer Wall, Halmstad CK, 33:38,5 2) Adam Svensson, CK Bure, 34:09,0 3) Erik Bergström Frisk, Motala AIF CK, 34:11,5 … 7) Jacob Eriksson,...

Resultat Vincoloppet 21 maj

Herr Elit 1) Hampus Anderberg, Christina Jewelry- 806 KUMA, 3:38:45.77 2) Martin Toft Madsen, BHS-Almeborg- 156 Bornholm, +0:01 3) Casper Pedersen, Team Giant – 210 Castellli, +0:32 … 29) Ove Nilsson, Motala AIF CK,...

Resultat Ystadstempot 20 maj 2017

P15-16 1) Frederik Wandahl, Roskilde Cykle Ring, 21:03.01 2) Peter Busk, Greve Cykle Club, +0:12.09 3) Andreas Byskov Sarbo, Lyngby Cycle Club, +0:24.36 … 21) Felix Svensson, Motala AIF CK, + 3:25.76 Herr Junior...

Resultat 109:e Scandinavian Race i Uppsala 13 maj

Slutresultat: 1) Nicolai Brøchner, Riwal Platform Cycling Team (Den), 4:20:06 2) Morten Øllegard, BHS Almeborg Bornholm (Den), s.t 3) Rasmus Christian Quaade, Team Giant – Castelli (Den), s.t … 51) Ove Nilsson, Team Östergötland...

Resultat Youth Tour 12-14 maj

Slutställning Youth Tour: 1) Julius Johansen, Team Børkop Cyklee – Carl Ras Roskilde Junior, 5:42:59 2) Johan Price-Pejtersen, Team Børkop Cykler – Carl Ras Roskilde Junior, +0:30 3) Mathias Alexander E Larsen, Team Børkop Cykler –...